Krisztián Forró

Sofia

Obrovský zvrat v druhom kole: Stretne sa predseda Aliancie Krisztián Forró s Korčokom?

BRATISLAVA – Kandidát na prezidenta Ivan Korčok včera vyhlásil, že v stredu sa stretne s predsedom Aliancie Krisztián Forró . Teraz sú však veci diametrálne odlišné. Forró schôdzu náhle odvolal, no chystal sa na tlačovú konferenciu Petra Pellegriniho (tiež kandidáta na prezidenta).

Zajtra sa mal stretnúť predseda strany Aliancia Krisztián Forró s prezidentským kandidátom Ivanom Korčokom. Zdá sa, že všetko sa zmenilo len jeden deň pred týmto stretnutím, pretože Forró zhromaždenie odvolal. Ivan Korčok mi hovoril o prudkej zmene. “Predseda Aliancie Krisztián Forró mi práve oznámil, že ruší naše zajtrajšie plánované stretnutie, keďže to nazýva “nezmyselné.”

Tvrdí, že dôvodom tejto voľby je zámer podporiť Petra Pellegriniho v jeho kandidatúre na prezidenta. “Myslím si, že je jasné, že Aliancia podporí Petra Pellegriniho. Ľutujem, že pán Forró mu ani nedal možnosť vypočuť si moju prezidentskú víziu, ktorú rozširujem aj na obyvateľov Maďarska. Korčok vo svojom vyhlásení uviedol, že,” dodal. Najviac si vážim Maďarov žijúcich na Slovensku a tiež si myslím, že aj napriek rozhodnutiu Aliancie budú slobodne a zodpovedne voliť.

Očakáva sa, že predseda strany Aliancia sa zúčastní tlačovej konferencie, ktorú nedávno naplánoval Peter Pellegrini. Jej témou je súčasná prezidentská kampaň.

Korčoka mrzí, že nemal šancu predstaviť svoju víziu o Krisztián Forró

Ospravedlňujem sa, že som ani nedal pánovi Forróovi príležitosť vypočuť si moju prezidentskú víziu, ktorú rozširujem na všetkých Maďarov. Napriek tomu mám veľmi rád Maďarov žijúcich na Slovensku a zároveň im verím, že aj napriek rozhodnutiu Aliancie budú slobodne a zodpovedne voliť,“ povedal Korčok.

Ivan Korčok

Kandidát uviedol, že maďarské strany a občania tradične podporujú modernizáciu administratívy a modernizačný trend v politike. Maďarskí voliči boli historicky vždy na demokratickej strane politického spektra. Väčšinová národnostná menšina v súčasnosti nie je zastúpená v zákonodarnom zbore. Minimálne v paláci chcem, aby bol hlas menšín jasne počuť,“ vyhlásil.

Majerský thinks that it is about buying voters

K rozhodnutiu predsedu strany Aliancie sa vyjadril aj predseda KDH Milan Majerský. Naozaj pán Pellegrini verí, že jednotlivci na Slovensku nie sú schopní napočítať do dvoch? Všetci si uvedomujú, že rýchla podpora Roberta Fica – obmedzená na okresy Dunajská Streda a Galanta – prišla výmenou za podporu Petra Pellegriniho zo strany Aliancie v prezidentskom súboji,“ povedal.

Huge turnaround in the second

Podľa neho ide o kupovanie si voličov. “Kde je tá sľubovaná – zodpovedná a vizionárska pomoc pre všetky regióny, ktoré to potrebujú? Pán Pellegrini, prestaňte si kupovať voličov na juhu Slovenska a začnite sa konečne zaujímať o ľudí na Spiši, Orave, Liptove či na východe.” Takto vyzerá tvoj, pokoj, že sa budú mať dobre len tí, ktorí ťa podporujú?” pridal.

The Slovakia party also calls on voters

Aj na to sa Slovensko rozhodlo reagovať. “Vážení občania Maďarska, odolajte nutkaniu nechať sa kúpiť týmto režimom. Hnutie SLOVENSKO sa stavia proti taktike vládnej koalície na zneužívanie maďarskej komunity žijúcej na Slovensku. Maďarské hlasy doteraz kradli Fico a Pellegrini.” Strana vo vyhlásení uviedla, že “ich vlády za posledných 12 rokov nekonali ani jedno výjazdové stretnutie v mestách, kde žijú maďarské komunity.”.

Igor Matovič tvrdí, že kupovanie hlasov je jediný cieľ. Peter Pellegrini pred voľbami kupuje maďarských poslancov s úmyslom kúpiť si ich priaznivcov. Šéf hnutia vyhlásil: „Myslím si, že voliči sa nedajú kúpiť, pretože si pamätajú, ako sa Smer v minulosti správal k svojmu okoliu.

Krisztián Forró

Aj proti tejto voľbe sa ostro stavia Gábor Grendel. “Peter Pellegrini a Robert Fico sa nikdy nestarali o Maďarov žijúcich na Slovensku a teraz sa ich snažia len vykorisťovať v prospech Pellegriniho v druhom kole prezidentských volieb,” konštatoval.

Leave a Comment